През учебната 2020/2021 година учениците от 8 „а“ клас с профил математика, английски език и информационни технологии, работи активно по два eTwinning проекта. Първият проект – „Kindenss is the Key”, обхвана периода от октомври до май. Партньори по него бяха 25 училища от десет страни: България, Гърция, Италия, Испания, Йордания, Ливан, Молдова, Румъния, Турция и Хърватска.
Проектът даде възможност за допълнителни теми и дейности, които да бъдат интегрирани в процеса на обучението по английски език, подчинение на идеята да покажат колко е важно да бъдем любезни навсякъде и винаги. Дванадесет ученици активно участваха, а засегнатите теми бяха добротата към семейството, съседите, околната среда, животните, болните и бедните. В процеса на осъществяването на тези дейности, учениците имаха възможност да се включат в онлайн срещи с техни връстници от партньорските страни, да разговарят и споделят идеи, да търсят културни прилики и различия, да проявят творчество и да развият комуникативните си и езикови умения. Участваха в създаване и разиграване на диалози по определени теми, дискутираха проблеми и търсеха решения, създаваха интерактивни игри и презентации, като използваха различни приложения.
През февруари същите ученици се включиха и в проекта ICU /I see you/, чийто фокус беше върху различни методи на преподаване, които да бъдат интегрирани в процеса на обучение, и най-вече в преподаването в електронна среда: обърната класна стая, проектно базирано обучение, WebQuests. Тук учениците отново бяха включени в уебинари, в смесени отбори от партньорските страни – Турция, Йордания и България, в които бяха посветени на теми като: Денят на поезията – 21 март, Денят на водата – 22 март, Медийна грамотност, с лектор доцент д-р Мехмет Фатих Чомлекчи, Денят на Земята – 22 април и Вечер на музиката.
Задачите по проекта бяха интегриране в обучението по английски и предоставиха възможност на учениците от целия клас да се запознаят и използват различни WEB 2.0 инструменти, за да създават игри, презентации, постери и видео продукти. Проектът беше изключително полезен за професионалното развитие и на преподавателя – представи възможност и инструменти за разшири спектъра на методи и инструменти, с които да направи часовете по-привлекателни за учениците, а и за самия себе си.