Вестниците са летописци на времето. Това определение за периодичния печат е от много години и една от неговите най-важни функции – важно изискване към редактори и журналисти, които списват всеки брой. Днес, когато новите технологии постепенно изместват хартиените издания, като че ли още повече нараства интересът към старите вестници и списания, които съхраняват на страниците си историята на един регион и хората, които са я писали.
До този извод стигна преди дни приятел на вестник “Росица” дошъл в редакцията да търси информация от преди 15 години.
“Тук е историята на нашия край ден по ден. Виждам лица на познати хора – някои вече ги няма, но са сложили отпечатък в развитието на града и други, които продължават започнатото. Да разлистваш старите вестници е толкова интересно. Признавам, че аз отдавна не съм чел хартиено издание на вестник. Информирам се само от Интернет, но това е различен поглед” – призна нашият приятел и беше категоричен, че трябва да се съхранят хартиените издания на в.”Росица”, грижливо съхранявал историята на Севлиево.
Такава е и идеята на екипа на в.”Росица” – да разлистим още по-стари броеве на вестника, запазени през годините, които разказват не само неговата 135 годишна история, но и вълненията през тези бурни години, записани от първите журналисти и дописници.
Уважаеми читатели, със съдействието на Градската библиотека и Историческия музей в следващите месеци ще ви предложим много интересни и любопитни факти за хора и събития, които е възможно да са свързани и с Вашата лична или семейна история. Затова, както препоръчва в. “Росица” от 15 май 1942 г. “Четете и разпространявайте в.”Росица”.