Началник на хирургичното отделение от август 2013 година е д-р Петър Капитански. Той е завършил медицина през 1995 година, а пет години по-късно е защитил специалност. От 2001 до 2009 година е ординатор в хирургията на МБАЛ “Д-р Стойчо Христов”, а от 2009 до 2013 г. – ординатор в “Акта медика”. В интервала 2008-2013-а, общо за две години и два месеца, е бил на шест военни мисии в Афганистан.
– Как бихте характеризирали дейността на хирургичното отделение, д-р Капитански?
– През 2018 година помощта ни са потърсили над 1500 болни и сме извършили около 1300 операции. В отделението се лекуват всички спешни хирургични състояния в коремната и гръдната област – холецистектомии, апендиктомии, некрози на червата, хирургия на панкреаса. В областта на урологията извършваме хирургия на бъбрека, уретера, пикочен мехур и простатна жлеза. С индустриализацията и високите скорости на придвижване се увеличава пътният и трудовият травматизъм, който също налага хирургическа намеса. При лечението на тези и други заболявания, пациентът не доплаща за медицински материали и изделия – импланти за пластика на херния и консумативи за „безкръвни“ операции.
– Добре ли е оборудвано с апаратура хирургичното отделение?
– Хирургичното отделение има необходимата апаратура да посрещне нуждите на населението на Севлиевска община. С кадрите е по-различно. С колегите ми, лекарите Пламен Цеков – управител на болницата, Пламен Данаилов, Румен Рачев, Борислав Пачков, Мирослав Иванов и Пламен Филипов, работим отдавна и искаме да предадем знанията си на млади лекари със специалност хирургия.
– Как бихте определили условията за пациентите, които се лекуват в хирургията?
– През 2018 година всички помещения в отделението бяха основно ремонтирани, във всяка болнична стая бяха построени баня и тоалетна. Тези дни, със съдействието на бизнеса на града, очакваме нови болнични легла. Въпреки трудното ежедневие, ние сме тук денонощно, справяме се с предизвикателствата в здравеопазването и очакваме по-стабилно бъдеще.
Оле майко. Опазил ни Господ от великата севлиевска оперативна активност.. Всичко се лекува. С доктори на хартия. И героизми в мирно време, от които има нужда не и пациента. А оператора. После поправки по други болници. Нямам думи. Кой нормален се оперира в Севлиево от местни доктори???? Ако може да не е там. Бяга. А нещо за реанимацията. Т.е. едно от лицата на всяко здравно Сведение със спешна и оперативна активност. Добре че има такава. В Габрово.
Пичове осъзнайте се. Моля ви не пишете глупости. Пламен Данаилов колко операции има за година. Ако не плаща общината на д-р Д. Цанков…….. и остане на изброените. Мама миа.
Знам че ще ми изтриете комента. Но този път ако стане. Всички ще научат истината. В по грозен вариант. Истински и реален. Ваш избор….
Знанията. А уменията. Хаа.
Кой има право за 149 години да говори. Последните 14 заличиха всичко постигнато от предходните 126. Жалко. За писанията. Че някои си вярват.
В Севлиево НЕ лекуват. Хора, ходете в Габрово.
Всеки има мнение,но моето е различно.Бях заедно със съпруга си и видях,че този човек се раздава 8 дена в седмицата.За него няма почивен ден. А когато фактите говорят,“боговете“ мълчат. Но нека д-р Данаилов да обърне внимание, като зам.гл. лекар,че в един и същ асансиор се возят за и от операционният блок пациентите и количките със строителни отпадъци за ремонта на болницата.
Този човек е жив психопат и жив мизерни
Този е жив мизерни освен да замърсява на хората раните друго не може