Чрез подписка Община Севлиево вече се допитва до жителите на 11 малки населени места, към кое близко кметство искат да бъдат присъединени териториално. Това решиха общинските съветници на последното си заседание. Предложението бе внесено от кмета на града по молба на кмета на с. Стоките Георги Александров. В свое писмо до д-р Иванов, Александров посочва, че през 2015 г. с. Стоките придобива статут на кметство, състоящо се само от едно населено място. В същото време обаче с решение на Общинския съвет, административното обслужване на населените места Селище, Купен, Тумбалово, Валевци и Угорелец, се извършва от кмета на Стоките. Желанието на населението в тези населени места, и на живеещите в м. Попска, чието административно обслужване е към Батошево, е да се присъединят към кметство Стоките. Ако това стане, те ще имат възможност да упражнят правото си на избор на кмет на кметство на предстоящите през есента местни избори.
Броят на регистрираните по постоянен адрес в горепосочените населени места е 393, което отговаря на изискванията на закона за започване на процедура за промяна на границите на кметството, посредством присъединяване на населени места.
През 2015 г. на територията на община Севлиево бяха образувани 11 нови кметства – Бериево, Буря, Градище, Идилево, Кръвеник, Ловнидол, Малък Вършец, Младен, Стоките, Столът и Хирево, състоящи се от по едно населено място. В Община Севлиево тогава е създадена организация за административното обслужване на населението в малките населени места, които останаха извън съставите на кметствата. За да се присъедини населено място към състава на кметство, съгласно Закона за административно-териториалното устройство на Република България (ЗАТУРБ) е необходимо решение на Общинския съвет, при наличие на население над 350 души общо в населените места, образуващи
кметството. Това може да стане по два начина – с референдум или с допитването до населението чрез подписка.
Двете форми са различни по своята същност. Предложението, предмет на референдума, е прието, ако в него са участвали не по-малко от 40 на сто от гражданите с избирателни права и с „да“ са отговорили повече от половината от участвалите в референдума избиратели. Докато при допитването чрез подписка за положителен резултат трябва да се приеме този, който е равен или по-висок от изисквания при провеждане на референдум. При допитване посредством подписка може да се достигне до по-голям брой жители, тъй като подписката може да се събира не само в един ден, има възможност да се потърси мнението на всеки индивидуално, а не да се разчита на инициатива от страна на заинтересованите. Разходът за провеждането й е по-малък, а сроковете – по-кратки.
След като единодушно подкрепиха предложението за допитване чрез подписка следва да се получи ясен резултат за промяна на границите на четири кметства – Батошево, Душево, Стоките и Шумата. Така жителите на Кастел и Карамичевци ще бъдат попитани за присъединяването им към състава на кметство Батошево, тези от Душевски колиби и Корията за включването им в границите на с. Душево, хората от Валевци, Купен, Попска, Селище, Тумбалово и Угорелец за кметство Стоките, а жителите на с. Енев рът – за присъединяването му към състава на кметство Шумата.
„По принцип тази процедура е доста дълга, но със стартирането й ние ще дадем възможност на тези хора да гласуват за кмет на населено място. Иначе те ще гласуват само за кмет на община и ОбС, но няма да могат да гласуват за кмет на селото“, каза по време на заседанието Ценка Йонкова от Левицата и благодари на кмета д-р Иванов: „че уважи желанието на жителите от района на Стоките, и на секретаря на Общината Румяна Дъчева за светкавичното изпълнение на предложението“.