Всички 17 ученици от общежитието на НГПИ „Тревнeнска школа“ са настанени в сградата на Община Трявна. Няма жертви и пострадали вследствие на инцидента. Осигурена им е храна и вода, съобщават от Община Трявна.

Сигнал за пожара в сградата на Националната гимназия е получен към 03 часа тази нощ. По думите на директора г-н Орфей Миндов, най-вероятно, пламъците са тръгнали от компютърен кабинет, като децата от общежитието своевременно са уведомили учителя на смяна.

На място веднага пристигат пет автомобила и общо 15 пожарникари – на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“- гр. Трявна и Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – гр. Габрово, както и доброволци от Община Трявна. Веднага е оказана помощ на учениците и персонала, като същите са евакуирани от сградата. Кметът на Община Трявна г-н Денчо Минев също пристигна на място през нощта, за да се запознае със ситуацията.

Изгоряла е две трети от покривната конструкция, като са засегнати и част от кабинетите на третия етаж, без общежитието. Пожарът вече е овладян, но тепърва ще се разследват точните причини за възникването му.
Учебният процес ще бъде преустановен поне за 2 седмици, допълни още г-н Миндов, като ще се премине на онлайн обучение.
И към момента, на място, продължава работата на полиция и пожарна. Движението в района се регулира.
