Богата програма са подготвили и тази година организаторите на националния фестивал „Семе българско“. Неговото единадесето издание ще се проведе на 26 и 27 април в парк „Казармите“. На фестивалната сцена ще излязат: Валя Балканска и Петър Янев, Йорданка Христова, ОФА „Загоре” – гр. Стара Загора, Йордан Петев от „Гласът на България” + Live band, ФТА „Развитие”, оркестър „Севлиево”, ФТА „Боженци”, трио „Звън”, ТК „Хопни ми, тропни ми” и други самодейни фолклорни и поп изпълнители. „Очаквайте прожекция на филма „Долината на тракийските храмове” на режисьора-историк Любомир Радев и интерактивния спектакъл „Школо” с Деян Павлов-Джими и с участието на публиката“, споделят организаторите от рекламна агенция „Елмазови“.
И тази година ще има няколко паралелни инициативи: „Шанс за живот“, раздаване на дръвчета с „Гората.БГ“, дом за семената български, конкурс „Никой не е по-голям от хляба”, фотоизложба на Радослав Първанов „11 мига от България за 11 години „Семе българско”, създаване на видео „Аз съм горд българин”.
Освен това севлиевци и гостите на града ще могат да се срещнат лично с 11 будители: Валя Балканска – народна певица, за духа български; Аида Марковска – родов терапевт, за българския корен; доц. д-р Катя Узунджалиева, за съхранение на националния генофонд; Димитър Гилев – учител, за значението на Възраждането на българската история; Радина Велчева – основател на Фондация „Искам бебе”; Уста Дарин – потомствен дърворезбар, трето поколение; Любомир Радев – режисьор-историк; Иван Андонов от „Дар Лимец”, за живия хляб на българите; Христо Ашламинатора – практика на ашладисването; Румяна Халачева, писател – за небесния знак на българите; Миглена Чаталова, творец – за магията на нишката в тъкането.
Ателиетата също не са забравени. Те ще бъдат за: месене и печене на хлебчета с „Дар Лимец”; грънчарство; изработка на хвърчила; за рисуване с техника „Ебру”; за моделиране на свещи; за изработка на „Чичко Тревичко”.
Предвидени са и няколко различни зони: „ДОБРОдарие“ – благотворителни щандове и благотворителна томбола; „Ръкотворие“ – демонстрации на занаяти; „Родно“ – българска бродерия, икони, битови музкални инструменти и др.; „Харно“ – практични вещи от българския бит; „Китно“ – цветя, разсади и декоративни храсти; „Вкусно“ – зона за хранене, и разбира се – фермерски пазар „ОТ БГ“.