Нова победа в Държавното първенство записаха представителният отбор жени на “Севлиево Лейдис”. Възпитаничките на Йоана Джамбазова разгромиха с 5:0 като домакин „Енко“-Пловдив.
Нашите момичета доминираха през цялата среща, като не оставиха никакви шансове на съперника си. “Севлиево Лейдис” показа игра с високо темпо, а първите пропуски дойдоха още в началото на мача. Логичното се случи в 30 минута, когато Весела Петкова откри резултата след много добра и бърза атака. Четири минути по-късно Вяра Пелитева сложи край на интригата в мача след директен удар от фаул.
Второто полувреме започна отново с пълна доминация на домакините, като в рамките на 20 минути нападателката Силвия Найденова отбеляза хеттрик, а головете бяха посветени на контузената Антония Ангелова. На няколко пъти гредата спасяваше гостите, а гол на капитанката Вили Карадакова бе отменен, след вдигнат флаг за засада. Изключително силно представяне направи и 13-годишната футболистка на “Севлиево Лейдис” Моника Бориславова.
На 30 март тимът ни ще посреща вицешампионките от “Локомотив”-Стара Загора, а двубоят ще се играе на стадион “Раковски,” от 15:00 часа. Мачът ще бъде излъчван и пряко по sport.bg