Георги Георгиев е едва на 22 години, но е един от основателите на клуб „Краезнание“ при Градска библиотека – Севлиево и дори работи от сърце и душа за дигитализирането и популяризирането на местната история, за да стане тя по-достъпна за всички севлиевци. Паралелно с това следва. Студент е в 4 курс във Великотърновския университет със специалност „Педагогика на обучението по история и география“. За разлика от повечето си връстници, Георги се вълнува от военна история, краеведка литература, има интерес към това как севлиевци са участвали в борбите за национално освобождение и обединение и какво са оставили те за бъдещите поколения. Историята за него е вдъхновение, интерес, хоби и бъдеща професия.
Родом е от Севлиево, завършил е ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“. Селото му е Крушево, а той е наследник на комунистически лидери и командир на партизански отряд, баба му е участник във Втората световна война като ятак, прадядо му също, а другият му прадядо – по бащина линия, е командир на партизански отряд – известният Бончук (Цанко Ганчев).
„Историята ме грабна още от най-малка детска възраст, бях 7-8-годишен. Спомням си баба как ми разказваше случки от войната, как е била интернирана в Златоград, и така лека-полека, когато бях в 5 клас в училище, разбрах, че искам да стана учител по история. Обичах да гледам възстановки на исторически събития, а сега вече съм и член на клуб „Традиция“. През годините интересът ми е повече към военната история и Севлиево“, разказва Георги и допълва, че тази страст към историята го е подтикнала да направи изследване на рода си, връщайки се 224 години назад. За целта издирва документи от Държавен архив – Габрово, от Военен архив – Велико Търново, от Севлиевската библиотека. А в момента работи за популяризиране на краезнанието, направил е карта с пълна информация за селищата в общината. Помага му известният краевед Петко Недялков, за когото Георги казва: „той ми е като учител и имам много голямо уважение към него“.
Младият мъж е един от основателите на клуб „Краезнание“, заедно с библиотекарката Ива Коркинова. В него периодично се събират около 20 души, имащи интерес към краезнанието. От срещите в клуба интересът и любопитството му към местната история стават още по-големи. И така се стига до момента, в който му е поверена отговорната задача да дигитализира архива на отдел „Краезнание“. „Дигитализирането дава възможност да се популяризират различни документи, които се качват в база данни и остават там завинаги, защото хартията се къса, а мастилото избелява. Искам нашата библиотека да стане като софийската“, не крие амбициите си Георги.