Традиционният детски риболовен турнир се организира всяка година по повод Деня на детето от Община Севлиево, Българска федерация по риболовни спортове и Централна рибно-опазваща организация „Александър Стамболийски“. Тази година надпреварата „Хвани и пусни“ се проведе на 2 юни на язовир Янтра и беше по правилата на БФРС – секция „Плувка деца“.
Състезаваха се общо 60 деца, навършили 8 до 11 години, както и такива до 16 години. Малките риболовци бяха разположени в два сектора с по 25 бокса, като максималният брой участници бе 50.Десет от тях бяха настанени в пет допълнителни сектора „junior“ под малката група. Всяко дете трябваше да има със себе си пълнолетен придружител, който по време на риболова имаше право да му помага с разпъване на риболовните принадлежности, закачането на стръв, кепване на риба от водата и откачане.
Безспорен победител във възрастова група 8-11 години стана Денислав Горанов, който улови риба с тегло 0,640 кг, след него се класираха Марина Стоева с рибка, тежаща 0,400 кг и Мария Пеева с улов от 0,320 кг. Пръв във възрастова група 9-12 г. стана Мартин Колев, на чиято въдица се хвана най-голямата риба, уловена на състезанието, с тегло 1,152 кг. На второ и трето място се наредиха Емилиян Христов с 0,400 кг рибка и Константин Александров с рибка, тежаща 0,240 кг. За най-малкият участник в риболовната надпревара бе определен седемгодишният Петър Капитански.
Всички секторни победители получиха купа и медал, а също и много подаръци, необходими на всеки риболовец. Всяко дете, което се включи в надпреварата беше наградено с индивидуален подарък и медал. Наградите връчиха кметът на община Севлиево д-р Иван Иванов, президентът на Българската федерация по риболовни спортове Георги Михайлов, директорът на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури Николай Георгиев, президентът на Централно рибноопазваща организация Стефан Тодоров и Калин Митранов – четирикратен индивидуален и 10 пъти отборен републикански шампион на България по спортен риболов.Те пожелаха на малките риболовци здраве, да държат по-често въдица, вместо телефон и да продължат с риболова по правилата, да се грижат за природата и за нейното равновесие.