За да се асфалтира една улица, първо трябва да се смени водопровода и канализацията, след това се правят тротоари, бордюри, шахти, асфалтира се и после се засаждат дръвчета. Това е скъпо начинание, за което парите от данъците далеч не са достатъчни и се прави с финансиране по проекти, каквито през последните 3 г. нямаше. Европейските програми бяха спрени, общините работеха без приет държавен бюджет в условията на 6 пъти нараснали цени в резултат на кризите – ковид, икономическа, политическа и войни. Без никаква държавна подкрепа.
Община Севлиево, обаче се справи, тъй като имаме консервативна финансова политика и успяхме да преминем през тези години, без да се налага да спираме уличното осветление, без да теглим кредити, без да режем социални услуги и без да вдигаме данъците.
Успяхме и да продължим да облагородяваме града и селата. Подобрена е инфраструктурната свързаност в общината, благодарение на някои основни ремонтни дейности – реконструкцията на пътя Севлиево-Крушево-Младен-яз. „Ал. Стамболийски“.
Сред основните реализирани проекти за рехабилитация и реконструкция на улици в град Севлиево са: ул. „Росица“; ул. „Стара Планина“; ул. „Цар Симеон“.
Проектирани и ремонтирани са също: „Марин Попов“ (до кръстовището с улица „Никола Д. Петков“); „Опълченска“, „Княз Александър I Батенберг“, „Иван К. Устабашиев“, „Александър Стамболийски“, „Стоян Бъчваров“, „Стара планина“ – от кръстовището с улица Никола Д. Петков до края на регулацията на града, „Гочо Москов“, „Сава Тошев“, „Стефан Караджа“, „Мара Ридик“, „Хаджи Ангел“, „Никола Дабев“ до кръстовището с ул. „Сава Тошев“, „Света Троица“, „Иван Преснаков“, „Георги Златев“, „Митко Палаузов“, като в квартала е изграден и нов паркинг.
Напълно реконструиран е паркингът на ул. „В. Г. Ченчеви“, изградени са светофарни уредби на кръстовищата на ул. „Росица“ и ул. „Опълченска“, и на ул. „Росица“ и ул. „П. Р. Славейков”.