От няколко години село Младен е синоним на празник. Но не на какъв да е празник, а на един от най-хубавите – този на билките. През две години мегданът се изпълва с хора от близо и далеч, оглася се от български народни песни, в центъра на събитието е Еньовският венец, изплетен от 77 билки и половина, там са и щандове с биопродукти. И тази година весела гълчава огласи напълно обновеният площад в рамките на петото издание на Фестивала на билките в село Младен на 26 и 27 юни. Създател и главен организатор на събитието е Асоциацията за културно, стопанско, евристично и лингвистично сътрудничество – АКСЕЛС и Кметството на с. Младен, с подкрепата на Община Севлиево.
Фестивалът бе официално открит в събота от кмета на селото Иван Колев, който благодари на инициаторите за прекрасната инициатива, която от година на година събира все повече гости – от близо и далеч. Веднага след него тон на празника зададоха изпълненията на оркестър „Севлиево“, които заслужено бяха аплодирани от многобройната публика. Празничната програма бе наситена с много български дух и настроение. Присъстващите на събитието чуха няколко приказки за Еньовден, разказани увлекателно от бившия директор на Дома на хумора и сатирата – Татяна Цанкова. Те имаха имаха възможността да участват в различни ателиета: „История на билките от времето на траките“ с Цецо и Светла, които разказаха и показаха много интересни неща. Най-любопитните за древни легенди и историята на билките от времето на траките имаха шанса да си купят книгата им, в която са включени сериозни проучвания по темата за билките; АКСЕЛС гр. Перник бяха подготвили приключенска отборна игра „За билките и още нещо“; в ателие „Вкусното може да бъде полезно“ ученици от СУ „Васил Левски“, гр. Троян разказаха за здравословното хранене; що е то практична екология жителите и гостите на празника научиха от австралийката Мерилин Кинг. Иванка Петрова посрещна любознателните в ателието си „Възможното хоби – пермакултура в градината“, а Анета Генова – в еко арт ателието си „Златна сянка“. Съботният ден завърши с празничен концерт на танцов ансамбъл „Развитие“ и с песните на Димитър Аргиров и Соня Чакърова, а на мегдана се извиха кръшни български хора.
За неделния ден – 27 юни, организаторите бяха предвидили експедиция по изгрев слънце за опознаване на болките в района и акция за почистване на брега на яз. „Александър Стамболийски“.
През двата фестивални дни всички гости имаха възможността да преминат под Еньовския венец от билки за здраве, да се видят с близки и познати, да се забавляват, да научат нещо ново, да хапнат и пийнат. А организаторите на петото издание на Фестивала на билките доказаха и този път, че едновременно съхранява традициите и ги надгражда.