„Зелено училище“ е серия от театрални игри за деца с екологична насоченост. Това лято с интересни и иновативни игри ще се забавляват децата от три села – Младен – на 27 юни, Агатово – на 11 юли и от Богатово – на 12 юли. Началото е точно в 11 часа. Тогава, под формата на игри, ателиета и театрални спектакли на открито артистите от Малка театрална компания – Габрово ще запознаят малките си зрители с темата за опазването на околната среда и защо е важно да събираме отпадъците разделно, какво е рециклиране и как трябва да пазим природата.
“Зелени игри” – анимация
Децата ще научат как могат да бъдат полезни за опазването на природата. В част от игрите участниците ще трябва да демонстрират бързината си, в други точността си, трети ще се харесат на тези с остра мисъл, но едно е сигурно – всички ще се забавляват от сърце. В игрите са включени и такива, които ще помогнат на децата да разберат колко важни са хигиенните навици и как могат да помогнат за опазването на здравето на своите общности.
“Театрална рециклажница” – ателие
В това занимание децата, с помощта на аниматорите и силата на собствената си фантазия, ще изработват кукли и различни театрални реквизити от материали вече изпълнили основната си функция и предназначени за изхвърляне. Целта на ателието е да представи „ненужните отпадъци”, като потенциален ресурс за игра и развитие на творческото мислене.
“От кулата” – спектакъл
Куклена комедия представяща „титаничния“ сблъсък на модерния човек с природата. Спектакълът е изграден от няколко миниатюри, като историите им не са свързани помежду си, но са обединени смислово от идеята за опазване на природата. Наивният и жизнерадостен език на кукления театър дава възможност на публиката да се забавлява с перипетиите на героите, но в същото време й помага да се замисли върху посочените проблеми.
Всички събития, включени в проекта, ще се изпълнят съгласно препоръчаните мерки за социална дистанция и намаляване на риска от разпространение на Covid-19.
Проектът се организира от Фондация „Арт Офис” в партньорство с Общините Видин и Севлиево, Регионална библиотека „Проф. Беню Цонев”, Ловеч и с подкрепата на Национален фонд „Култура” и Фондация „Америка за България”.